MEDİKAL OKSİJEN


Ürün Kodu : 1546

Kategorisi : MEDİKAL GAZLAR


Ürün Açıklaması

Oksijen canlıların yaşamı için hayati önem taşır. "Oksijenli" Solunum için gerekli olup organik maddelerin yükseltgenmesinde, kömür, gaz, odun gibi maddelerin yanmasında yoğun şekilde tüketilir. Atom numarası 8, atom ağırlığı 16 ve simgesi de O’dur. Bir ametaldir. Periyodik cetvelde 6A grubunda 2. periyotta bulunur.

Hastaların solunumunun rahatlatılmasında en önemli tedavilerinden birisi medikal oksijen tedavisidir. Medikal oksijen tedavisi gerektiren başlıca durumları sıralayacak olursak; kronik akciğer hastalığı (KOAH), akut ve karaciğer hastalığı, solunum yetmezliği, amfizem, kronik bronşit, ağır seyreden astım, kas hastalıklarının son dönemleri, ağır kistik fibroziz ve kalp rahatsızlığı ve zehirlenme gibi durumlarda medikal oksijen tedavisi gerekmektedir. Medikal Oksijen Tedavisi, medikal oksijen tüpü, oksijen terapi cihazı ve nasal kanül ile yapılmaktadır.

TGS Gaz, insan sağlığı konusunda üretilen her ürünün, üretimin tüm aşamalarında ve uygulamalarında yüksek kalite seviyesine sahip olması gerektiğinin bilincindedir.

Sunum:

Medikal Oksijen Tüpleri; TSE EN 1964 Standartları’na uygun olarak üretilen oksijen tüplerine Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı dolum tesislerinde özel olarak tasarlanan medikal dolum bölümlerinde doldurulmaktadır.

Benzer Ürünler